top of page

Ruud elődöntőzhet egyet

Kép: Wix

Casper Ruud, a norvég tenisz egyes számú sztárja 3 szettben, 6-3 4-6 6-1-re verte a francia Ugo Humbertet a Monte-Carlo Masters nevet viselő tenisztorna negyeddöntőjében, ezzel biztossá vált, hogy az április 13-i elődöntőben egy igazi nagyvadat ejthet el a 25 éves norvég teniszező. Ugyanis ellenfele a mindent IS többször megnyerő Novak Djokovic lesz. Ez lesz a két klasszis 6. összecsapása pályafutásuk során, az előző 5 alkalomból 5-ször a szerb kiválóság győzött.

Ruud a meccset követően leszögezte, hogy a „Nole” becenéven futó 36 éves veterán számai magukért beszélnek, és egy igazi Dávid vs. Góliát mérkőzésre van kilátás. Djokovic a negyeddöntőben két szettben 7-5 6-4-re verte az ausztrál Alex de Minaurt. Ruud azt is hozzátette, hogy vele lesz az erő meg Odin is, továbbá néhány norvég barátja, akik leugrottak a festői Monte Carlóba, hogy őt buzdítsák. Djokovic pedig jó szokásához híven újabb rekordot fog megdönteni, ugyanis ez lesz karrierje 77. ATP-elődöntője, az eddig rekorder Rafael Nadal 76-tal áll.

Christian Ruud, Casper edzője (és feltehetőleg édesapja) a VG-nek küldött SMS-ében azt írta, hogy ifjú tanítványa remek meccset játszott, annak ellenére, hogy kikapott a 2. szettben. Ruud remekül kezdte a mérkőzést, az 1. szettet 6-3-ra nyerte, a másodikban azonban a világranglista 15. helyén álló francia keményen visszavágott a kicsit lazázó norvégnak, és 6-4-es győzelmével egyenlített. Az utolsó harmadban azonban Humbertnek annyi esélye volt Ruud ellen, mint csokifagyinak 30 fokban, a norvég teniszcsillag 6-1-re győzött, és megnyerte a mérkőzést. A Djokovic elleni elődöntős összecsapás április 13-án 15:30-kor kezdődik.