top of page

Kik jutottak be az elődöntőbe?

A norvég jégkorongliga rájátszásának negyeddöntőinek mind a négy párharca a lehető leggyorsabban, négy meccsen eldőlt. A Stavanger Oilers ugyan nem érte el a 10-es határt gólokban, de így is simán 8-1-re verte a Lillehammert, ezzel négy meccsen 36-3-as gólkülönbséget alakított ki a címvédő. A 2022-es döntős Storhamar gólparádét rendezett a Manglerud ellen (12-1 lett a végeredmény), a Sparta Sarpsborg viszont megszenvedett a Stjernen ellen, és csak 4-3-ra nyertek (a győztes találatot Emil Lundberg szerezte 5 perccel a vége előtt). A Frisk Asker nem adta magát könnyen a Vålerenga ellen, hiszen 2-4-ről kiegyenlítettek 4-4-re, ezután viszont a Vålerenga Mika Partanen és Thomas Olsen góljaival eldöntötte a meccset és 6-4-re nyert. Az elődöntők párosításai az alábbiak: Stavanger Oilers-Sparta Sarpsborg, Vålerenga-Storhamar.