top of page

Itt a végállomás a címvédőnek

Kép: Wix

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai visszavágóján a Manchester City hazai pályán fogadta a BL-ben is nagymenőnek számító Real Madridot. A madridi odavágó 3-3-ra végződött, miután se a kapusok, se a védelmek nem érkeztek meg a spanyol fővárosba. Az április 17-i mérkőzés kevesebb gólt hozott, a Real Madrid Rodrygo góljával előnybe került (spanyol nyelvterületen egyébként nem a Rigóbácsi visz el, hanem a Rodrigobácsi), majd a 2. félidőben Kevin De Bruyne egyenlített, és hosszabbításra mentette a meccset. A 2x15 percben már nem estek újabb gólok, így jöhettek a tizenegyesek. Ezen a ponton már se De Bruyne, se Haaland nem voltak a pályán, mivel Pep Guardiola lecserélte őket azon drámai okból, hogy mindkettejüknek lemerült az aksija, és töltőre kellett őket rakni. A tizenegyespárbajt 4-3-ra a Real Madrid nyerte, ezzel bejutottak az elődöntőbe, ahol a Bayern München vár rájuk.

Haaland egyébként egész mérkőzésen úgy játszott, mintha a Liverpool játékosa lenne, azaz az összes létező helyzetét elrontotta. A legnagyobb helyzete egy fejes volt, ami a kapufán csattant. Andrij Lunyin, a madridiak ukrán válogatott kapusa ezen a ponton csak mozizni tudott, egyébként 8 védést is bemutatott. Ezzel Haaland négy Real elleni összecsapáson, amit a manchesteri csapat mezében játszott le, kerek 0 gólnál jár. Ezen a ponton törvényszerű, hogy amint megtalálja a góllövő cipőjét, valakiket nagyon meg fog szórni, chemtrail helyett gólokkal. A City úgy ágyúzta a madridi kaput, mintha katyusából lőnének, és összesen 34-szer kísérleteztek kapura lövéssel.

A tizenegyespárbajban, aminek Guardiola tanítványai már Haaland nélkül vágtak neki, volt egy pár emlékezetes megmozdulás. Először a madridiak veterán középpályása Luka Modrić szedett le egy eltévedt orosz vadászgépet, majd a City részéről Bernardo Silva próbált meg nagyon okos lenni, és középre, az elvetődő kapus helyére beemelni a labdát. Spoiler alert: nem sikerült nagyon okosnak lennie, Lunyin nem mozdult el a helyéről, és könnyedén összeszedte a labdát.

Egyébként ez Haaland eddig rövidke manchesteri pályafutásának legnagyobb kudarca egyes vélemények szerint. Szerintem pedig a Newcastle elleni kiesés az angol Ligakupában a legjobb 32 között finoman szólva is cikibb (ezzel nem a Newcastle-t akarom leszólni, csak a Real Madrid teljesen másik szint hozzájuk képest). A City április 20-án a Chelsea elleni FA-kupa elődöntőben javíthat, de egy valami biztos, idén nem lesz címvédés a BL-ben. UPDATE: Javítottak is, Bernardo Silva 84. percben szerzett góljával bejutottak a döntőbe. Haaland megint nem szerzett gólt. Mondjuk ez azért is volt kivitelezhetetlen, mert a derék gólgyáros kicsit megsérült, ezért kihagyta ezt a létfontosságú összecsapást. Vagy csak 420 alkalmából teleette magát füves sütivel, és kicsit érezte a jót utána.