top of page

Az eladott norvég előny

A finn-lett közös rendezésű világbajnokságra készülő norvég férfi jégkorong-válogatott május 5-én a szintén VB-résztvevő Franciaország ellen lépett jégre felkészülési meccsen. Bár 3-1-re vezetett Norvégia, a végén a franciák hármat lőve megfordították a mérkőzést, és 4-3-ra nyertek. A franciák alig 24 másodperccel a kezdés után vezetést szereztek Justin Addamo találatával, de Norvégia Michael Haga révén az első harmad közepén egyenlíteni tudott.

A második 20 perc 3. percében Mathias Trettenes megszerezte a vezetést a norvégoknak, majd rá 3 percre kiosztott egy asszisztot Andreas Martinsennek, ezzel lett 3-1. Még a második harmadban szépítettek a franciák, Charles Bertrand góljával, majd az utolsó harmad elején Louis Boudon megszerezte az egyenlítő gólt. Franciaország számára a győzelmet az NHL-ben szereplő Columbus Blue Jackets játékosa, Alexandre Texier szerezte meg. A két csapat május 6-án, szombaton ismét összecsap a VB előtti utolsó felkészülési meccsen.

Ami a VB-csoportokat illeti, Franciaország az „A” jelű nyolcasba került, és meccseit Finnországban fogja játszani, ahol az alábbi ellenfelek várnak rájuk: Ausztria, Dánia, Finnország, Németország, Egyesült Államok, Svédország és Magyarország. Norvégia a B-csoportba került, és Rigában fogja lejátszani mérkőzéseit Kanada, Csehország, Kazahsztán, Szlovákia, Szlovénia, Lettország és Svájc ellen (aki esetleg hiányolná őket, Oroszország és Fehéroroszország kizárásra kerültek, és tavalyhoz hasonlóan idén sem vehetnek részt a VB-n).

Forrás: Aftenposten